O nas

O FIRMIE

W związku z zapotrzebowaniem rynku na wysokospecjalistyczne usługi inżynieryjne w zakresie projektowania, budownictwa oraz zarządzania w zakresie kompleksowej obsługi i realizacji projektów inwestycyjnych w 2011 roku powstała firma RUKA projekt sp. z o.o. Założyciele i tworzący firmę zespół to osoby posiadające uprawnienia techniczne i zarządcze, legitymujące się wieloletnim doświadczeniem w realizacji różnego rodzaju projektów inwestycyjnych na terenie naszego Regionu, Polski i Europy. Posiadamy kompetencje i doświadczenie niezbędne do zaplanowania, przygotowania i zrealizowania każdego, nawet najbardziej skomplikowanego projektu inwestycyjnego.

Naszym celem jest realizacja inwestycji zgodnie z założeniami przyjętymi w uzgodnieniu z inwestorem (zakres), za uzgodnione wynagrodzenie (budżet) i w wyznaczonym czasie (harmonogram). Nasze podejście projektowe charakteryzuje się tym, że w zależności od charakteru przedsięwzięcia buduje się zespół projektowy o wymaganych kompetencjach i doświadczeniu. Członkami zespołów projektowych są specjaliści w zakresie technologii, producenci i dostawcy rozwiązań technologicznych, projektanci z różnych branż, osoby posiadające uprawnienia wykonawcze oraz specjalistyczni wykonawcy robót budowlanych w zależności od wymaganych kompetencji.

 

UDZIAŁOWCY I WŁADZE SPÓŁKI

mgr Piotr Karwan

Współzałożyciel oraz prezes zarządu RUKA projekt sp. z o.o., absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu na Wydziale Gospodarki Narodowej, studiów podyplomowych na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu w zakresie finansów i controllingu firm i studiów podyplomowych na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w zakresie zarządzania projektami wg. metodyki TenStep oraz uczestnik studiów Executive MBA – Business Trends WSB we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał m.in. pełniąc funkcję członka rad nadzorczych należących do Grupy Kapitałowej KGHM Polska Miedź S.A. spółek „Energetyka” sp. z o.o. oraz WPEC w Legnicy S.A. w Banku Zachodnim WBK S.A. jako doradca klientów biznesowych oraz w Korporacji Budowlanej BUDMAX sp. z o.o. gdzie jako kierownik projektów zarządzał największymi inwestycyjnymi jakie firma ta realizowała m.in. dla KGHM PM S.A., KGHM Metraco, KGHM Ecoren, Urząd Miasta Legnica, LIDL Polska.

mgr inż. Robert Rutkowski

Współzałożyciel RUKA projekt sp. z o.o. oraz wiceprezes zarządu ds. inwestycji budowlanych. Absolwent Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Budownictwa Lądowego i Wodnego, członek Polskiej Izby Inżynierów Budownictwa. W Spółce odpowiada za rozwój kluczowego obszaru działalności związanego z inwestycjami budowlanymi realizowanymi dla klientów.

mgr inż. arch. Małgorzata Matynia

Wiceprezes zarządu ds. projektów, absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki Politechniki Wrocławskiej, członek Izby Architektów RP. W Spółce odpowiada za rozwój kluczowego obszaru działalności związanego z projektowaniem inwestycji dla klientów. Doświadczenie w projektowaniu i koordynowaniu procesu projektowego zdobywała najpierw w Pracowni Projektowania i Usług Inwestycyjnych ALFA a następnie w prowadzonej przez siebie działalności gospodarczej AMM Projekt. Jako architekt brała udział m.in. w realizacjach dla WEPA Piechowice, Brico Marche, Mazda, Urząd Miasta Legnica, Family Point, Specjalistyczne Centrum Medyczne w Legnicy, osiedle apartamentów Winkelmann w Legnicy oraz budynek mieszkalno-usługowy przy ul. Szewczenki w Legnicy.